• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next

ANASINIFI TOHUM EKME ETKİNLİĞİ (KINDERGARTENERS CELEBRATE EARTH DAY)

ANASINIFI TOHUM EKME ETKİNLİĞİ (KINDERGARTENERS CELEBRATE EARTH DAY)

Öğrencilerin sosyal projelere aktif katılımını sağlayıp yaşayarak öğrenmelerini ilke edinen TED Malatya Kolejinde, öğrencilere doğa sevgisini aşılamak amacıyla tohum dikim etkinliği gerçekleştirildi. TED Malatya Kolejinin bahçesinde, eco school projesi kapsamında...

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ AÇIK SINIF UYGULAMASINDA (KINDERGARTEN STUDENTS DID AN OP…

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ AÇIK SINIF UYGULAMASINDA (KINDERGARTEN STUDENTS DID AN OPEN CLASS ACTIVITY)

Açık havada zaman geçirmenin çocuklara yararları üzerine yapılan araştırmalar; çocukların fiziksel gelişimlerini desteklediği, hayal güçlerini kuvvetlendirdiğini, dikkat sürelerini uzattığını, çocukları daha yaratıcı ve işbirliğine yatkın olduğunu belirtmektedir. TED Ana Sınıfı...

Devamını Oku

ANA SINIFI 6 YAŞ ÖĞRENCİLERİ SES OYUNUYLA İLKÖĞRETİME HAZIRLIK YOLUNDA (Kinderga…

ANA SINIFI 6 YAŞ ÖĞRENCİLERİ SES OYUNUYLA İLKÖĞRETİME HAZIRLIK YOLUNDA (Kindergarten Six Year-old Students Played the Letter Game and are Ready Now for Primary School)

Ana sınıfı öğrencilerimizin ilköğretime hazırlık grubu öğrencileri okuma setlerinin içinde bulunan ses oyunuyla ortak etkinlik yaptı. İki sınıfın ortak oynadığı oyunda üzerinde yönergeler olan zar atıldı, piyonlar yönergeye göre hareket...

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ BAHÇEDE EĞLENDİLER (KINDERGARTEN STUDENTS HAD FUN IN THE …

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ BAHÇEDE EĞLENDİLER (KINDERGARTEN STUDENTS HAD FUN IN THE GARDEN)

Ana sınıfı öğrencileri güzel havanın tadını doyasıya yaşadılar. Havanın ısınmasını fırsat bilen minikler yaratıcılıklarını desteklemek için parmak boyalarını alarak kartonlara diledikleri gibi resimlerini yaptılar. Eğlenerek öğrenen miniklerimiz keyifli dakikalar geçirdiler.

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İKİNDİDE EĞLENCELİ MEYVELERLE! (Kindergarten Students Ate…

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İKİNDİDE EĞLENCELİ MEYVELERLE! (Kindergarten Students Ate Funny Fruits at Snack Time!)

Ana sınıfımızın öğrencileri sene boyunca meyveler konusunda birçok eğlenceli etkinlik yaptı. Mutfak atölyesinde kendi meyve salatalarını yapma, meyve salatası dramaları, kavram ve sağlıklı yiyecek teması etkinlikleri bunlardan bazılarıydı. Bugün de...

Devamını Oku

ANA SINIFI SANAT ÇALIŞMASI (KINDERGARTEN STUDENTS ARE DOING ART ACTIVITY)

ANA SINIFI SANAT ÇALIŞMASI (KINDERGARTEN STUDENTS ARE DOING ART ACTIVITY)

Havaların güzel olması ile birlikte sanat etkinliğimizi, yaratıcılığımızla birleştirerek parmak boyası ve sulu boya kullanarak farklı bir etkinlik tasarladık; parmak kaslarımızı geliştirerek hem eğlendik hem öğrendik.

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İNGİLİZCE TARİF İLE MEYVE SALATASI YAPTI(Kindergarten Stu…

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İNGİLİZCE TARİF İLE MEYVE SALATASI YAPTI(Kindergarten Students Made Fruit Salad With English Recipe)

Ana sınıfı öğrencileri, sınıf dışında da İngilizcelerini kullanmak için mutfakta meyve salatası yaptılar. Bu bağlamda minikler İngilizceyi hem yaparak ve hem de yaşayarak öğrendiler.

Devamını Oku

Ana Sınıfı Öğrencileri Yaşlılar Gününü Kutladı (Kindergarten Students Celebrated…

Ana Sınıfı Öğrencileri Yaşlılar Gününü Kutladı (Kindergarten Students Celebrated the Grandparents Day)

Ana sınıfı öğrencileri, "Yaşlılar Haftası" kapsamında büyükanne ve büyükbabalarından klasik masalları dinlemenin keyfini çıkardılar. Değerli büyükanne ve büyükbabalarımız eski zamanlardaki gibi çocuklarımıza bildikleri masalları anlattılar. Daha sonrasında çocuklarımız, yaşlılarımıza merak...

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ TRAFİK PARKINDA (Kindergarten Students are at the Traffic…

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ TRAFİK PARKINDA (Kindergarten Students are at the Traffic Park)

Ana sınıfı öğrencilerimiz; trafik kurallarını ana sınıfı öğretmenlerimiz eşliğinde öğrendikten sonra disiplinler arası eğitim kapsamında İngilizce öğretmenimiz eşliğinde trafik parkında bu kuralların İngilizcesini de öğrendiler.

Devamını Oku

ANA SINIFIMIZIN 6 YAŞ ÖĞRENCİLERİ İLKÖĞRETİM YOLUNDA!

ANA SINIFIMIZIN 6 YAŞ ÖĞRENCİLERİ İLKÖĞRETİM YOLUNDA!

Ana sınıfımızın ilköğretime hazırlık grubu için uyguladığı uyum çalışmaları başladı. 6 yaş ana sınıfı öğrencileri okulun ilköğretim kademesinde hazırlanan bir sınıfta 1 ders saati boyunca günlük eğitim akışlarını tecrübe ettiler...

Devamını Oku

MATUF ( TED Malatya Koleji Özel Lisesi 1. Ulusal Forumu) Kapanış Seremonisi Yapıldı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

4-7 Mayıs tarihleri arasında okulumuzda düzenlenen, TED Malatya Koleji Ulusal Forumu’nun kapanış töreni seremonisi 7 Mayıs Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda yapıldı.

MATUF (TED Malatya College High School  1st  National Forum ) Closing Ceremony Was Done

The closing ceremony of “TED Malatya College 1st National Forum” that was held between the dates of 4-7 May at our school was done on Monday 7th May at the school conference hall.

 TED Malatya Koleji Ulusal Forumu’nda(MATUF) Türkiye’nin dört bir yanından bir araya gelen öğrenciler, ülke sorunlarını tartıştı. Malatya’da ve Doğu Anadolu Bölgesinde bir ilk olan MATUF 2018 sosyal, kültürel ve bilimsel platformdur.

Lise öğrencilerinin belirli komiteler halinde bir araya gelerek, güncel konuları tartışıp bir sonuca varmaları ve vardıkları sonucu bir forum içinde sunmalarını sağlayan forumda öğrencilerimiz; Eğitim, Sosyal Politika, Sağlık, Hukuk, Spor, Ekonomi, Bilim ve Teknoloji gibi önemli konu başlıklarını seçerek, komiteler halinde ülkemizdeki sorunları parlamento ciddiyetinde tartıştılar. Bu tartışmalar sonucunda verilen kararları genel kurula sundular.

Genel kurul çalışmalarında, başkan ve başkan yardımcılarının yönetiminde komitelere ait bütün taslaklar görüşüldü. Her taslağın görüşülmesinden sonra komitelerden puanlamalar alındı ve yapılan çalışmalar niteliğine göre değerlendirildi.

Forum süresince öğrenciler; güncel konuların farkına varabilme, saygı ve sevgi çerçevesinde düşüncelerini ifade edebilme, bir konu üzerinde derinlemesine fikir üretme, sorumluluk sahibi olabilme ve takım çalışmaları gibi kazanımlar elde ettiler.

TED Malatya Koleji Ulusal Forumu kapanış töreninde, katılımcı okulları temsilen gelen Danışman Öğretmenlere plaket takdim edilirken, katılımcı öğrencilere de katılım sertifikaları verildi. Dört günlük kısa bir süre içinde kurulan arkadaşlıkların ve dostlukların ayrılık anları, duygusal dakikaların yaşanmasına neden oldu. Her yönüyle başarılı bir foruma ev sahipliği yapan öğrencilerimiz, farklı konularda fikirler üretmenin, değerli olmanın, fırsat verildiğinde farkındalık yaratabilmenin hazzını yaşadılar.

TED Malatya Koleji Ulusal Forumu’nda emeği geçen yöneticimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve katılımcılara teşekkür ederiz.

Okunma 563 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 09 May 2018 12:07

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

 • Tel: +90 422 341 03 73
 • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

YÖNETİCİ GİRİŞİ