• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next

ANASINIFI TOHUM EKME ETKİNLİĞİ (KINDERGARTENERS CELEBRATE EARTH DAY)

ANASINIFI TOHUM EKME ETKİNLİĞİ (KINDERGARTENERS CELEBRATE EARTH DAY)

Öğrencilerin sosyal projelere aktif katılımını sağlayıp yaşayarak öğrenmelerini ilke edinen TED Malatya Kolejinde, öğrencilere doğa sevgisini aşılamak amacıyla tohum dikim etkinliği gerçekleştirildi. TED Malatya Kolejinin bahçesinde, eco school projesi kapsamında...

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ AÇIK SINIF UYGULAMASINDA (KINDERGARTEN STUDENTS DID AN OP…

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ AÇIK SINIF UYGULAMASINDA (KINDERGARTEN STUDENTS DID AN OPEN CLASS ACTIVITY)

Açık havada zaman geçirmenin çocuklara yararları üzerine yapılan araştırmalar; çocukların fiziksel gelişimlerini desteklediği, hayal güçlerini kuvvetlendirdiğini, dikkat sürelerini uzattığını, çocukları daha yaratıcı ve işbirliğine yatkın olduğunu belirtmektedir. TED Ana Sınıfı...

Devamını Oku

ANA SINIFI 6 YAŞ ÖĞRENCİLERİ SES OYUNUYLA İLKÖĞRETİME HAZIRLIK YOLUNDA (Kinderga…

ANA SINIFI 6 YAŞ ÖĞRENCİLERİ SES OYUNUYLA İLKÖĞRETİME HAZIRLIK YOLUNDA (Kindergarten Six Year-old Students Played the Letter Game and are Ready Now for Primary School)

Ana sınıfı öğrencilerimizin ilköğretime hazırlık grubu öğrencileri okuma setlerinin içinde bulunan ses oyunuyla ortak etkinlik yaptı. İki sınıfın ortak oynadığı oyunda üzerinde yönergeler olan zar atıldı, piyonlar yönergeye göre hareket...

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ BAHÇEDE EĞLENDİLER (KINDERGARTEN STUDENTS HAD FUN IN THE …

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ BAHÇEDE EĞLENDİLER (KINDERGARTEN STUDENTS HAD FUN IN THE GARDEN)

Ana sınıfı öğrencileri güzel havanın tadını doyasıya yaşadılar. Havanın ısınmasını fırsat bilen minikler yaratıcılıklarını desteklemek için parmak boyalarını alarak kartonlara diledikleri gibi resimlerini yaptılar. Eğlenerek öğrenen miniklerimiz keyifli dakikalar geçirdiler.

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İKİNDİDE EĞLENCELİ MEYVELERLE! (Kindergarten Students Ate…

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İKİNDİDE EĞLENCELİ MEYVELERLE! (Kindergarten Students Ate Funny Fruits at Snack Time!)

Ana sınıfımızın öğrencileri sene boyunca meyveler konusunda birçok eğlenceli etkinlik yaptı. Mutfak atölyesinde kendi meyve salatalarını yapma, meyve salatası dramaları, kavram ve sağlıklı yiyecek teması etkinlikleri bunlardan bazılarıydı. Bugün de...

Devamını Oku

ANA SINIFI SANAT ÇALIŞMASI (KINDERGARTEN STUDENTS ARE DOING ART ACTIVITY)

ANA SINIFI SANAT ÇALIŞMASI (KINDERGARTEN STUDENTS ARE DOING ART ACTIVITY)

Havaların güzel olması ile birlikte sanat etkinliğimizi, yaratıcılığımızla birleştirerek parmak boyası ve sulu boya kullanarak farklı bir etkinlik tasarladık; parmak kaslarımızı geliştirerek hem eğlendik hem öğrendik.

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İNGİLİZCE TARİF İLE MEYVE SALATASI YAPTI(Kindergarten Stu…

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İNGİLİZCE TARİF İLE MEYVE SALATASI YAPTI(Kindergarten Students Made Fruit Salad With English Recipe)

Ana sınıfı öğrencileri, sınıf dışında da İngilizcelerini kullanmak için mutfakta meyve salatası yaptılar. Bu bağlamda minikler İngilizceyi hem yaparak ve hem de yaşayarak öğrendiler.

Devamını Oku

Ana Sınıfı Öğrencileri Yaşlılar Gününü Kutladı (Kindergarten Students Celebrated…

Ana Sınıfı Öğrencileri Yaşlılar Gününü Kutladı (Kindergarten Students Celebrated the Grandparents Day)

Ana sınıfı öğrencileri, "Yaşlılar Haftası" kapsamında büyükanne ve büyükbabalarından klasik masalları dinlemenin keyfini çıkardılar. Değerli büyükanne ve büyükbabalarımız eski zamanlardaki gibi çocuklarımıza bildikleri masalları anlattılar. Daha sonrasında çocuklarımız, yaşlılarımıza merak...

Devamını Oku

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ TRAFİK PARKINDA (Kindergarten Students are at the Traffic…

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ TRAFİK PARKINDA (Kindergarten Students are at the Traffic Park)

Ana sınıfı öğrencilerimiz; trafik kurallarını ana sınıfı öğretmenlerimiz eşliğinde öğrendikten sonra disiplinler arası eğitim kapsamında İngilizce öğretmenimiz eşliğinde trafik parkında bu kuralların İngilizcesini de öğrendiler.

Devamını Oku

ANA SINIFIMIZIN 6 YAŞ ÖĞRENCİLERİ İLKÖĞRETİM YOLUNDA!

ANA SINIFIMIZIN 6 YAŞ ÖĞRENCİLERİ İLKÖĞRETİM YOLUNDA!

Ana sınıfımızın ilköğretime hazırlık grubu için uyguladığı uyum çalışmaları başladı. 6 yaş ana sınıfı öğrencileri okulun ilköğretim kademesinde hazırlanan bir sınıfta 1 ders saati boyunca günlük eğitim akışlarını tecrübe ettiler...

Devamını Oku

TED’DEN ANKARA’DA 15 BİN KİŞİLİK DEV FESTİVAL 15 BİN NEFES ANKARA’DA TOPLANIYOR

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak üzere, 15 bin kişilik dev bir kadroyla gençlik festivali düzenlemeye hazırlanıyor.

Bu yıl 90. Yaşını kutlayan TED, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için özel bir kutlama yapacak. Bünyesindeki 38 TED Okulu, TED Üniversitesi, spor takımları, mezun dernekleri, akademik kadrosu, öğretmenleri, velileri, gönüllüleri ve öğretmenleriyle milli bayram bilincini yeniden yükseltmek için kolları sıvayan TED, Genel Merkez ve TED Ankara Koleji ev sahipliğinde 3 günlük bir Gençlik Festivali düzenleyecek. 17,18 ve 19 Mayıs’ta TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde gerçekleştirilecek festivalde yok yok. Spor müsabakalarından, sanat etkinliklerine, rodeodan, dans gösterilerine kadar birbirinden eğlenceli etkinliklerin yer alacağı festivalin ikinci gününde ise tüm TED Ailesi Anıtkabir’de kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda olacak.

MANGA COŞTURACAK

Türkiye’nin en sevilen müzik grupları arasında yer alan Manga da festivalin ikinci gününde TED Ankara Koleji’nde bir konser verecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlanacağı üçüncü günde ise 15 bin kişilik geçit töreni düzenlenecek.

Okunma 276 defa Son Düzenlenme Perşembe, 17 May 2018 16:06

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

 • Tel: +90 422 341 03 73
 • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

YÖNETİCİ GİRİŞİ