• Comenius Programı kapsamında öğretmen öğrencilerine ders veriyor.comenius logo

    Comenius Okul Eğitimi Programı

   Comenius Programı, genel olarak, okul eğitiminde kaliteyi artırmayı ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedefleyen bir hayatboyu öğrenme programıdır.

   

  Comenius Programı, öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini amaçlamaktadır. Programa dahil ülkeler 27 AB üyesi ülke, Norveç, Lihtenştayn, İzlanda, Hırvatistan, İsviçre ve Türkiye’dir.

  Devamını oku...

1.Gün - Comenius Kapsamında Ortak Ülkeleri Ağırladık…

12 May 2014 Comenius 0 yorum
Öğeyi Oyla
(2 oy)

TED Malatya Koleji olarak dört farklı ülkeyle yürüttüğümüz uluslararası projemiz olan Comenius kapsamında Danimarka, Almanya, İtalya ve Polonya’dan gelen öğretmen ve öğrencileri okulumuzda ağırladık.

“Make European Nature Your Teacher” ( Avrupa Doğasını Öğretmenin Yap ) adlı projemizdeki öncelikli amaç doğayla iç içe olup doğadan yeni bilgiler öğrenmek ve kültür alışverişi sağlamaktır. Bu amaçla bir hafta süren ziyaret boyunca misafirlerimiz şehrimizdeki doğal, kültürel mekânları gezmiş ve unutulmayacak kültür etkileşimi yaşamışlardır.

1.Gün

Sınıflarımız ziyaret edilmiş ve minik öğrencilerimiz tarafından hazırlanan kitap ayraçları ve çiçekler takdim edilerek sıcak bir karşılama yapılmıştır.

Etkileşimi arttırmak amacıyla misafirlerimizle İnönü Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan Hayriye Başdemir İlk ve Ortaokulu ziyaret edilmiş ve halk oyunları gösterisi yapılmıştır.

İnönü Üniversitesi Kampüsü gezilmiştir.

Okunma 3457 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 21 May 2014 09:34

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

 • Tel: +90 422 341 03 73
 • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ