Değerler Eğitimi

degerler foto

Sevgili Anne ve Babalar,

     Bildiğiniz üzere günümüz dünyasında akademik başarı kadar çağdaş hayatın vazgeçilmezi hâline gelen dürüstlük, saygılı olma, ahlaki değerlere uyma, rahat iletişim kurma, insan ilişkilerine özen gösterme, nezaket kurallarına uyma, inisiyatif kullanma, sabır, yardımlaşma, düzen vb. kavramlar da ön plana çıkmaktadır.

   Birey bir bütün olarak ele alınmakta, insanı insan yapan özelliklerin geliştirilmesine çaba harcanmaktadır.

   Okullardaki değerler eğitiminin amaçlarından biri: Öğrencilerde sağlıklı, tutarlı ve dengeli bir kişilik oluşturmaktır. Diğer bir amacı ise: Her öğrenciyi hem ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlamak, hem de iyi insan, iyi vatandaş” olmalarını sağlamak için gerekli bilgi, beceri, tutum, davranış ve alışkanlıklar kazandırıp onları kendi ahlak anlayışına uygun olarak yetiştirmektir.

   TED Malatya Koleji Ortaokulu olarak ilkokuldan süregelen ve lisemizde Karakter Eğitimiadıyla devam eden  'Değerler Eğitimi' projemizi uygulamaya başlıyoruz. İki aylık süreçte öğrencilerimiz ile birlikte çeşitli afiş, pano çalışmaları; münazara, film ve kısa film gösterimleri ve drama gibi etkinlikler yapılacaktır. Ayrıca farklı değer konuları ele alınarak ders içi ve ders dışı faaliyetler gerçekleştirilecektir.

  2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Değerler Eğitimi kapsamında 5, 6 ve 7. sınıflarda uygulayacağımız Değerler Eğitimi ana temalarımız şunlardır:

*Dostluk-arkadaşlık

*Hoşgörü ve farklılıkları kabullenme

*Yardımlaşma-dayanışma

*Doğruluk-dürüstlük

   Çocuklarımız, istenen türdeki değerleri farklı kanallardan öğrenir ve öğrendiği bu kaynaklar birbiri ile tutarlı olursa alınan sonuç daha başarılı vekalıcı olmaktadır. Bu nedenle siz anne ve babalardan ricamız, o ay işlediğimiz değer ile ilgili bize destek vermeniz ve işleyeceğimiz bu konulara ev ortamında da vurgu yapmanızdır.

                                                                                       

                                                                                                                                            Saygılarımızla.

TED Malatya Koleji Rehberlik Birimi

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36