İnovasyon

image 2

İnovasyon Nedir?

En basit tanımıyla inovasyon; farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamaktır. Bu fikirler, daha önce çözülmemiş sorunları çözmek veya daha önce karşılanmayan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla geliştirilebilir. Ya da zaten var olan pek çok ürün ve hizmeti daha güzel, daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hale getirmeyi amaçlayabilir. Bu fikirlerin hayata geçirilmesi ve ortaya ürün, hizmet veya iş yapış yöntemlerinin çıkarılmasıyla ve ardından bu ürün ve hizmetlerin satılmaya veya iş yapış yöntemlerinin uygulanmaya başlanmasıyla inovasyon yapılmış olur.

image

İnovasyon süreci, bilginin ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürülmesi olarak tanımlanır. Bu nedenle de teknik, ekonomik ve sosyal süreçlerin oluşturduğu bir bütündür. Bireylerde ve toplumda değişime olan istek, yeniliğe açıklık ve girişimcilik ruhuyla özdeşleşen bir kültür gerektirir.

TED Malatya Koleji Özel Lisesi olarak öğrencilerimizi 21. yüzyılın yetkinliklerine göre; yaratıcı, fikir üreten, kendine güvenen, problem çözme becerisi gelişmiş, çevresi ile iyi iletişim içinde olan, takım çalışması anlayışına yatkın,farklı görebilen, değişik açılardan bakabilen en önemlisi de sorgulayan; “Neden?”, “Nasıl?”, “Neden olmasın?”, “Neyi daha iyi yapabilirim?”, “Nasıl daha iyi yapabilirim?” gibi inovasyonun ve bilimin olmazsa olmaz sorularına cevap arayan bireyler yetiştirmek amacıyla inovasyon çalışmalarında bulunmaktayız. 

image 1

 

Kolejlilerimiz inovasyon çalışmaları kapsamında şirketlerini kurdular, görev dağılımlarını yaptılar ve çalışmalara başladılar. Şirketlerimizin proje çalışmaları TPE'den (Türk Patent Enstitüsü) alınacak patent hakları nedeniyle saklı tutulmaktadır. 

BTEDM Şirketi

Genel Müdür : V. Burak ÖZTEN

Finans Müdürü : Engincan ÜSTÜN

Pazarlama Müdürü : Tuna YAŞAROĞLU

Üretim Müdürü : Mustafa BATÇIOĞLU

İnovasyon Müdürü : Damla DOĞAN

inovasyon calismasi1

VİTRİOL ŞİRKETİ

Genel Müdür : Gül Ayla ALTIKULAÇ

İnovasyon Müdürü : Ahmet Kaan UĞURALP

Üretim Müdürü : Oğuzhan ALPTEKİN

Pazarlama Müdürü : Ayşe Ece KAYABAŞ

Finans Müdürü : Caner İMİR

inovasyon calismasi

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36