Uluslararası Matematik Yarışmaları

TED Malatya Koleji Özel Ortaokul ve Lisesi olarak kolejlilerimizi "Uluslararası Matematik" yarışmalarına katılımlarını sağlamaktaki amaçlarımız arasında öncelikle genç yeteneklerimizi teşvik etmek, akademik olarak matematik bilgilerini geliştirmek, İngilizce matematik terimlerine hakim olmalarını sağlayarak İngilizcelerini geliştirmek, dünyanın her yerinden öğrencilerle yarışma imkanı sağlamak, akademik gelişimlerine destek sağlayacak sertifikalara sahip olmalarına imkan sunmak bizim öncelikli hedeflerimiz arasındadır. TED Malatya Koleji Özel Lisesi, genç kolejlilerin pozitif bilimlere ilgisinin artmasını, araştıran, öğrenen, öğrendiğini geliştiren gençlerin varlığını aydınlık geleceğimizin teminatı olarak görmektedir ve bu yönde onları hayata hazırlamaktadır.

UNİCEF

World Mathe Day

Unicef ve World Education Games işbirliği ile düzenlenen ve 240'ı aşkın ülkeden 7 milyondan fazla öğrencinin katılımı ile 6-7 Mart tarihlerinde online olarak, dünyanın farklı yerlerinden öğrencilerle gerçekleşen World Mathe Day büyük bir çekişmeye sahne olurken, başarılı olan  öğrencilerimiz Gold Award Certificate (Altın Sertifika) almaya hak kazanacaklardır.

ATLANTİC-PASİFİK

Atlantic Pasific Matematik Ligi

Atlantic Pasific Matematik Ligi kasım ve nisan ayları arasında uygulanan 6 yarışmalık bir seridir. Lise kategorisi içeriği Cebir, Geometri ve Trigonometriyi kapsamaktadır. Yarışmalarda hesap makinesi kullanılmamaktadır. Okullar her bir yarışmadan sonra en yüksek puanı alan ilk on öğrencinin skorlarını takım skoru olarak online şekilde bildirirler. Daha sonra bu sonuçlar okulun dahil olduğu bölgedeki diğer takımların skorları ile karşılaştırılır. Yarışma sezonunun sonunda her bir bölgeden en yüksek puanı alan okullara ve öğrencilere ödül ve takdirleri verilir. Atlantic Pasific Matematik Ligi hakkında detaylı bilgi için http://www.atpacmath.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

WATERLOO

Kanada Waterloo Üniversitesi Sun Life Financial Canadian Open Mathematics Challenge

Bu sınava 10,11,12. sınıf öğrencilerimiz katılabilmektedir. Sınav Kanada Matematik olimpiyatları için bir seçme sınavı mahiyetindedir. Sınav klasik ve çoktan seçmeli olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Süresi 2,5 saattir. Birinci bölümde 8 soru, ikinci bölümde ise 4 soru olmak üzere 12 soru 80 puan üzerinden değerlendirilir.

Kanada Waterloo Üniversitesi Pascal-Cayley-Fermat Sınavı

9. sınıflar PASCAL, 10. sınıflar CAYLEY, 11. sınıflar FERMAT sınavlarına katılabilmektedirler. Sınav 25 çoktan seçmeli sorudan oluşmakta ve sınav 150 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınavda hesap makinesi kullanılabilir, sınav süresi 60 dakikadır.  

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36