TÜBİTAK Projeleri

TÜBITAK - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu - Türkiye'de bilim ve teknolojiyi teşvik etme, yönlendirme ve popülerleştirmeyi amaçlar.

 

Bu bağlamda, Temel Bilimlerde öğrencileri çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları ve çeşitli araştırma yarışmaları düzenlenmektedir.

 

TED Malatya Koleji Ortaokulu'nda, kolejlilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, Olimpiyat Takımları ve Araştırma Projeleri Takımları kurulmaktadır.

 

Danışman öğretmenler ile yürütülecek çalışmalarda amacımız, takıçalışmalarımızın ses getirecek bir düzeye ulaşması, takım arkadaşlarının işbirliği içinde çalışma alışkanlığı kazanmasını, bir problemin çözümüne farklı bakış açılarının nasıl getirileceğini ve her düşüncenin iyi bir tarafının olabileceğini Kolejlilerimize aşılamaktır.

 

Fen Bilimleri ,Matematik ve Bilgisayar alanında ülkemizin ihtiyacı olan; proje üreten, buluş yapan, bilimin önemine inanan, karakterli ve özgüveni yüksek gençler yetiştirme yolunda yapılan tüm bu çalışmalar ile öğrencilerimizin önünde geniş ufuklar açarak lise ve üniversite dönemlerinde çok daha bilinçli ve hedefleri belli olan bireyler olmaları hedeflenmektedir.

 

 Çiğdem ÖZDEMİR

Fen Bilimleri Öğretmeni

Olimpiyat ve Proje Koordinatörü

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36