Salı, 26 Kasım 2013 00:50

Tübitak Projeleri

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu,kısaca TÜBİTAK,Türkiye'de bilim ve teknolojiyi teşvik etme,yönlendirme ve popülerleştirmeyi amaçlar. Bu kapsamda ortaokul ve lisemizde Olimpiyat ve Araştırma Projeleri çalışmaları sıkı bir program dahilinde yapılmaktadır.

Kolejlilerimizin  ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, Olimpiyat takımları ve Araştırma  Projeleri takımları oluşturulmuştur. Bu takımlarla çalışmalarımız koordinatör öğretmenlerimiz eşliğinde aralıksız devam etmektedir.

Amacımız takım çalışmalarımızın ses getirecek bir düzeye ulaşması, takım arkadaşlarının işbirliği içinde çalışma alışkanlığı kazanmasını, bir problemin çözümüne farklı çözümlerin nasıl getirileceğini ve her düşüncenin iyi bir tarafının olabileceğini Kolejlilerimize aşılamaktır. Amaçlarımızdan biri de Fen Bilimleri ,Matematik ve Sosyal bilimler alanında ülkemizin ihtiyacı olan; proje üreten, buluş yapan, bilimin önemine inanan, karakterli ve özgüveni yüksek gençler yetiştirmektir.Tüm bunların yanı sıra öğrencilerimizin yüksek öğrenime hazırlanmaları için her türlü olanağı sunarak YGS-LYS'de iyi derece yapmalarını sağlamaktır. Böylece Türkiyenin en iyi üniversitelerinin en iyi bölümlerini kazanmalarına katkıda bulunarak; geleceğin üreten Mühendislerini, yaratıcı Doktorlarını, Genetikçilerini, Nano Bilimcilerini, Uzay Bilimcilerini, Fizikçilerini, Matematikçilerini...ülkemize kazandırmaktır. 

Okunma 23366 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 03 Aralık 2014 16:12

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

lise karekod

lise karekod

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite