Cuma, 10 Kasım 2017 20:52

ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILINDA ÖZLEM VE SAYGIYLA ANDIK

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Milletimizi benliğine ve egemenliğine kavuşturarak demokratik bir düzen içinde çağdaşlaştıran, Türk milletini, medeni cihanda lâyık olduğu mevkiye çıkarmak ve Türk Cumhuriyetini sarsılmaz temeller üzerinde her gün daha ziyade takviye etmek için mücadele eden, eşsiz yetenekleriyle tarihe unutulmaz bir insan olarak geçen, büyük asker, büyük devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79.yıl dönümünde saygıyla anmak için toplandık.

‘’10 Kasım 2017 Atatürk’ü Anma ‘‘ törenimiz, il genelinde verilen siren sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Okulumuz konferans salonunda düzenlenen ‘’Atatürk’ü Anma ve Anlama’’ adlı programımız izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Okul müdürümüzün günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; ‘‘Türk ulusuna özgürlüğü bağışlayan büyük önderi yitirmemizin üzerinden uzun yıllar geçti. Hepimiz onu çok özlüyoruz. Bizlere düşen O’nu yaşatmak, ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu her an her yerde vurgulamak, bu ilkeleri uygulamak. Her ne koşulda olursa olsun Atatürk’ün yolundan ayrılmamak, çok çalışmak, dürüstlükten ödün vermeden eğitimimizden aldığımız ve geleceğe taşıyacağımız değerlerle ‘‘Atam izindeyiz’’ demektir! Asırların pek nadir olarak yetiştirdiği dâhilerden olan Mustafa Kemal Atatürk’ü hayata veda edişinin 79. yılında özlemle ve şükranla anıyoruz.’’dedi. Konuşmaların ardından programımız; greenbox, şiirler, şarkılar, oratoryo ve okul koromuzun Gazi Mustafa Kemal´in sevdiği şarkıları seslendirmesi ile son buldu.

Okunma 4604 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36