Minikler okulumuzun revirini ziyaret ederek rutin boy ve kilo takibi yaptırdılar. Çocuklar ile bir süre sohbet eden hemşiremiz, meraklı öğrencilerimizin sorularını yanıtlayarak revirde neler yapıldığını anlattı.

The little kindergarten students visited the infirmary of the school and had their regular heigth and weight checked. Our nurse chatted with the children for a while and answered the questions of the children and told them what is being carried out at the infirmary.

Hayvanları Koruma Günü okulumuzda eğlenceli etkinliklerle kutlandı. İlkokul 2. sınıflarımızın gerçekleştirdiği koro çalışmasının ardından veteriner hekim Sayın Seda SEZİKLİ öğrenclerimize "Hayvanlarla Doğru İletişim" konulu bir sunum yaptı. Öğrencilerimize bir köpeğin kalp atışlarını dinletti ve hayvanlarla empati yapmamız gerektiğini hatırlattı. Etkinliğimizde emeği geçen başta Sayın Seda SEZİKLİ olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Animal Protection Day was celebrated with fun activities in our school. Following the choir performance carried out by our 2nd grade students, veterinarian Mrs.. Seda SEZİKLİ made a presentation on "Correct Communication with Animals". Our students listen to the dog's heartbeat and Mrs. Sezikli reminded our students that we needed empathy with the animals. We would like to thank Mrs. Seda SEZİKLİ and all our teachers and students who contributed to our event.

 

Ana sınıfımızın ilköğretime hazırlık grubu sınıfları Arılar ve Uğur Böcekleri bahçede sayılarla eğlendi. Yere karışık şekilde serilmiş sayı kartlarını öğretmenlerinin yönergelerine göre bulup kaldıran minik TED'liler eğlenceli matematik oyununu keyifle oynadı. 
 
Our pre-school classes “Bees”  and  “Ladybugs” had fun in the garden with numbers. Our junior TED students played fun math game with the number cards  laid out on the ground according to their teacher’s instructions.TED junior students enjoyed the math game a lot.
 

Ana sınıfı öğrencilerimizin kara tahta ile tanışmaları şaşkınlıkmutluluk ve bir yandan da merak uyandıran heyecanverici bir an yaşattı.Farklı hem de nostalji kara tahta çalışmamız çocuklarımız için vazgeçilmez sanat merkezi oldu.Dokunarak ve hissederek içlerinden geldiği gibiözgürce rengârenk tebeşirlerle hayal dünyalarını eğlenceli bir şekilde yansıttılar.

 

 

 

It aroused surprise, happiness and curiosity for our kindergarten students to meet with the blackboard. Working on the both different and nostalgic blackboard turned into an amazing art centre for the kids. The kids expressed their feelings imaginatively and freely by touching the colourful chalk.

 

Salı, 02 Ekim 2018 12:05

IV. Yeşilyurt Bilim Şenliği

27-28/09/2018 tarihinde Yeşilyurt Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve TÜBİTAK tarafından  “IV. Yeşilyurt Bilim Şenliği” düzenlendi.


Birbirinden farklı bilimsel çalışmaların yer aldığı 15 farklı çadırda düzenlenen Bilim Şenliğinde TÜBİTAK 4007 kapsamında Kimya dalında “İl Dördüncüsü” olan 5.sınıf öğrencimiz İhsan Berke SAVAŞLI,   “Aydınlık Gelecek Sizinle Gelecek” adlı projesini anlatan etkili bir sunum gerçekleştirdi.

Ortaokul ve lise projelerimiz ile katıldığımız Bilim Şenliğinde tüm öğrencilerimiz yaptıkları diğer proje sunumları ile de yoğun ilgi gördüler.

Öğrencilerimiz akademik başarılarının yanı sıra araştırma ve bilimsel proje hazırlama konusunda da başarılı olduklarını göstermeye devam ediyorlar.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Perşembe, 27 Eylül 2018 09:42

TÜBİTAK Gezisi Veli Bilgilendirme

Yazan
Sayın Velimiz,
 Yeşilyurt Belediyesi tarafından Fahri Kayahan Hilal Park'ta düzenlenen TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ'ne TED Malatya Koleji Özel Ortaokul ve Lisesi olarak 27-28 Eylül 2018 tarihleri arasında saat: 9.30-12.00'deki geziye katılım gerçekleştirilecektir, bilgilerinize.
Pazar, 16 Eylül 2018 15:33

Servis Bilgilendirmesi

Yazan

Servis talep eden sayın  velilerimiz,

Bu güne kadar servis sorumluları tarafından size ulaşılamamışsa ,
Servis firması sorumlusuna 05372252744 nolu telefondan ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.   

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ