Başvurular için,
*Eğitim ve öğretim desteği alacak öğrencinin anne ve baba veya velisine/vasisine ait 2018 yılı Mayıs-Haziran-Temmuz aylarından herhangi birinin (kira geliri, nafaka, bilirkişi ücreti, görev tazminatı, döner sermaye, ek ders ücreti gibi ek ödemeler ve diğer gelirler dâhil) toplam gelirini gösteren, vergi dairesi, muhasebe birimleri veya ilgili kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak belgeyi başvuru esnasında yanlarında getirmeleri,
*Herhangi bir gelir beyan etmeyen anne ve baba veya veli/vasiden ise; ilgili resmî kurumlardan 2018 yılında gelir getirici herhangi bir işinin ve SGK kaydının olmadığına dair belgeyi teslim etmeleri,
gerekmektedir."
 
Ayrıntılar için Klavuzu inceleyiniz. 
Pazartesi, 23 Temmuz 2018 11:39

Yaz Okulu Kayıtları Başladı!

Yazan

Ağustos Ayı yaz okul

AĞUSTOS_2018.jpg

Yaz okulu kayıtlarımız başlamıştır.
Kayıt için tıklayın

 

Cumartesi, 14 Temmuz 2018 13:44

İlkokul Müdür Bilgilendirmesi

Yazan

sibel yalman sonMerhaba

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Aynı üniversitede yan dal eğitimi alarak Sosyoloji ve Psikolojik Danışma Rehberlik Sertifika programını bitirdim. Çeşitli devlet okularında, özel okullarda ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde psikolog, psikolojik danışman, sınıf öğretmenliği, Anaokulu Müdürlüğü, Eğitim Müdürlüğü, Kurumsal İletişim ve Gelişim Müdürlüğü ve PDR Koordinatörlüğü yaptım, ayrıca bir sivil toplum kuruluşunun ülke genelindeki çalışmalarında danışmanlık görevinde bulundum ve etkinlik kitaplarını yazdım. Ayrıca çeşitli kişilik, zeka ve performans testleri uygulama sertifikalarına sahibim. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı itibari ile TED Malatya Koleji'nde İlkokul Müdürlüğünü üstlenmiş bulunmaktayım.

  

 

 1 cv

2 cv

CV'nin devamına ulaşmak için tıklayınız

Öğretmen ve Öğrencilerimize kutluyor , başarılarının devamını diliyoruz .

 

LGS Başarısı

Salı, 03 Temmuz 2018 21:44

Üniversite Tercihleri Hakkında

Yazan

Sevgili Öğrenciler;

Hepinize merhaba. Sonunda sınav bitti; hepinize çok geçmiş olsun. Şimdi tatil zamanı. Çok uzun zamandır erteleyip yapamadığınız etkinlikleri yapmak için bolca zamanınız var. Bir yandan dinlenirken, bir yandan da tercihler için hazırlanmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Cevap kağıdına internet üzerinden ulaşım sağlanabilecek olup, 31 Temmuz’da açıklanacak olup sonuç belgeleri de ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden temin edilebilecektir.

Sınav sonuçlarıyla ilgili şu huşuları bilmenizde fayda var:

TYT puanı 150’nin altında olan adaylar için yerleştirme puanı (Y-YYT) hesaplanmayacak yani OBP eklenmeyecektir.

Sayısal(SAY), Sözel (SÖZ), Eşit Ağırlık(EA) ve Dil (D) puanı 180’nin altında olan adaylar için ilgili yerleştirme puanı Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanı hesaplanmayacaktır.

TYT puanı olmayan , hesaplanmayan veya 150’nin altında olan adayların AYT ve/veya YDT’ye girmiş olsalar da SAY, SÖZ, EA, DİL için sınav yerleştirme hesaplanmayacaktır.

Tercih dönemi Ağustos ayında yapılacak olup değişen puan türleri yerine başarı aralığını düşünmek daha doğru olur. Tercih etmeyi düşündüğünüz Yüksek Öğretim Programı ile ilgili özel koşulları ilgili klavuzdan mutlaka okumalısınız. Özellikle Tıp ve Hukuk fakültelerinin başarı sırası koşulu üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermektedir.

Puanlarda yükselme varsa herkesin puanı yükseliyor, düşme varsa herkesin puanı düşüyordur. Tercih sıralamasında ele alınacak asıl veri başarı sırasıdır.

Gitmek istediğiniz üniversite ve bölümü iyice araştırın. Tercihlerinizi sıraya koyarken, okumayı istediğiniz üniversite ve bölüm en üstte olacak şekilde yer almalıdır.

Tercih sıralaması yaparken önce hayal ettiğiniz bölüm ve üniversiteyi, sonra gerçekliğinize en uygun olanı, en sona da ne olursa olsun garanti olan yerleri yazmalısınız. Yazılan en son bölüm dahi, kazanıldığında hayal kırıklığı yaratmayacak, gidebileceğiniz yerleri içermelidir. Başarı sırası yüksek diye üst sıralarda yazmak doğru değildir. Kontenjanlar açıklandığında önceki yıllar arasında kontenjanları karşılaştırmanızda fayda var. Bulunduğunuz başarı sırasının 1/2 katı kadar üstten, iki katı kadar aşağıdan tercih yapmak garanti tercih demektir.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun resmî sitesi olan yokatlas.yok.gov.tr adresinde yeralan Tercih Sihirbazı ile seçimlerinizle ilgili araştırma yapıp klavuzda yeralan özel koşulları incelemeniz işinizi kolaylaştırır. Lütfen önceki yıllara dair veriler varsa kontrol edin. Kontenjanların artması veya o bölümün yeni açılması girme olasılığınızı artıracaktır. Aternatif bölümlere de bakmanız sizi bir adım daha sonuca yaklaştırır. Bilmelisiniz ki; sağlıklı mesleki tercihler yapmak önce araştırmayla başlar.

Ağustos ayında görüşmek dileğiyle


Ortaokul ve Lise Müdürü

İki aşamalı sınavlar bazen kalbimizi ve zihnimizi farklı etkiliyor. Güzel geçen ilk aşama “Her şey yolunda, ben başardım.” hissiyatı yaşatırken azıcık dahi zorlanmayla karşılaşsak  “Dünyanın sonu geldi, başaramadık” duygusu yaşatıyor. Unutmayın hatırlatma zihnimizden gelmeli: “Yarın sınavın ikinci aşaması var, bu gün nasıl geçerse geçsin bitti; yarın yapılacak olan sınav da bundan önce girdiklerinize çok benzer. Pes etmeden elinizden geleni yapmanız hayatınıza istediğiniz yönü verecektir. Asıl tatil yarından sonra başlıyor. Hepinize yürekten başarılar

Ortaokul ve Lise Müdürü

Cuma, 29 Haziran 2018 16:56

YKS Sınav Mesajı

Yazan

Sevgili 12. Sınıflar;

Hiç bitmeyecek gibi görünen aylar geçti, sınav zamanı geldi. İyisiyle kötüsüyle; sevinci üzüntüsüyle her koşulda yaşama tutunurken çalışmaya devam ettiniz. Hem yüreğiniz, hem de beyninizle belirlediğiniz hedef için koşturdunuz. Ortaya koyduğunuz azim ve kararlılıkla gurur kaynağımız oldunuz.

Unutmayın; son sınıfa gelene kadar pek çok sınava girdiniz. Her birinden yeni şeyler öğrenerek ve güçlenerek çıktınız.

Ne ile karşılaşırsanız karşılaşın; sınavların zor soruları herkes için zor; kolay soruları ise herkese kolaydır. Zor soruyla kolay sorunun da aynı puan değerine sahip olduğunu bilmenizde fayda var. Sorularla inatlaşmadan, moralinizi bozmadan, sonuna kadar elinizden gelenin en iyisini yapmanız sizleri mutlu sona götürecektir.

Daha iyisini yapabilirdim-daha çok çalışabilirdim; ya yapamazsam-ya iyi geçmezse gibi olumsuz düşünce kalıplarına hiç gerek yok. Umut yüreğinizde, gülen yüzünüzde, daima düşünen zihninizde. Başarılarınızı hatırlayın ve kendinize güvenin.

Olumlu düşünün, yapabileceğinize inanın. Bizler her zaman sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.

Hepinize yürekten bol şans ve başarılar dilerim.

 

Ortaokul ve Lise Müdürü

Çarşamba, 27 Haziran 2018 20:49

2018 LGS Başarımız

Yazan

 

lgs başarı

 

Değerli TED Ailesi

Okulumuzun 2018 LGS sonuçlarına ait başarı tablomuz yukarıda verildiği şekildedir.

Tüm öğrencilerimizi kutluyoruz.

Teşekkürler.

Kanada'nın en saygın üniversitelerinden Waterloo Üniversitesinin 7. ve 8. sınıflar için düzenlediği ve her yıl yaklaşık 150.000 öğrencinin katıldığı, öğrencilerin İngilizce ve Matematik alanlarındaki yeterliliklerini gösterdikleri CEMC ( Centre of Education in Maths and Computer Science) Uluslararası GAUSS Matematik Yarışması’na katıldık.

2013-2014 eğitim öğretim yılından bu yana katıldığımız GAUSS, kolaydan zora olmak üzere 3 kısımdan toplam 25 sorudan oluşmaktadır.Uygulanan sınavın süresi 60 dakika, sınav dili İngilizcedir.

Waterloo Üniversitesi(Kanada) 'ne gönderilen sınav bilgileri,üniversite tarafından değerlendirilecek ve öğrencilerimiz uluslararasıdüzeyde başarılarına göre sertifika almaya hak kazandılar.

Sertifikalar:
Tam puan alan öğrencilere; 'OUTSTANDING ACHIVEMENT'
İ
lk % 25lik dilime; 'CERTIFICATE OF DISTRICTION'

Sınava katılan tüm öğrencilere; 'CERTIFICATE OF PARTICIPATION'

Sınavın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederiz.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ