YGA; uluslararası bir sivil toplum örgütü olup 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eden YGA, bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları bensiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirip, hayata geçirirken; hayatın içinde geliştirir ve sosyal bilinçli liderler yetiştirirler.

    YGA’ya her yıl iki yüzden fazla kişi başvurur. Beş aşamalı mülakat ile seçilen 50 kişi; YGA Liderlik Programında üst düzey yönetici, akademisyen, sanatçı ve bilim insanlarından oluşan, aralarında Prof. Aziz Sancar, Prof. Doğan Cüceloğlu, Ahmet Bozer, Prof. Çiğdem Kağıtçıbaşı gibi isimlerin yer aldığı YGA Hayal Ortaklarından 1000 saatin üzerinde eğitim alırlar.

    Bu özveri ve başarı dolu akademide, milyonlarca gencin birlikte başarma iklimine ilk 50’de yer almaya hak  kazanan Serra TUNÇ adlı öğrencimize başarılar dileriz.

Temel bilimlerde; öğrencilerimizde merak uyandırmak ve onların bilime olan ilgilerini arttırmak amacıyla 4. sınıf öğrencilerimiz, bu hafta üniversite laboratuvarına misafir oldular. Eğlenceli Bilim dersi kapsamında yapılan etkinlikte fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarında öğrencilerimiz; unutulmaz deneyimler kazandılar. Ayda bir kez misafir olacağımız laboratuvarlarda bizlere eşlik eden değerli üniversite personeline ve akademisyenlere içten teşekkürlerimizi sunarız. 

Ana sınıfı öğrencilerimiz İngilizce dersinde; hayvanlar konusunda hem eğlendiler hem de öğrendiler, yüz boyaması ile en sevdikleri hayvan olup eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Artık gelenekselleştirdiğimiz Kick-Off Meeting toplantılarının 3’üncüsünü bugün okulumuz Dr. Erman ILICAK Konferans Salonu’nda gerçekleştirdik. Tüm TED Malatya çalışanlarının katıldığı toplantı, okulumuz Kurucu Temsilcisi Sayın Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ’in açılış konuşması ile başladı. İlköğretim Kurum Müdürümüz Celal TÜRKER’in ve Lise Müdürümüz İsmail ÖZÇELİK, konuşmalarında; TED Malatya Kolejinin mevcut öğrenci, öğretmen durumlarından, akademik ve sosyal başarılarından ve gelecek yılların hedeflerinden bahsettiler. Ardından sırasıyla ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise birimlerimizin zümre ve koordinatör başkanları kendi zümre ve koordinatörlükleriyle ilgili bilgiler verip gelecek hedeflerini belirten sunumlarını yaptılar. Verimli şekilde geçen toplantımızın ardından gelenekselleşen pasta kesimi gerçekleştirildi. “Birlikte daha güçlüyüz” parolasıyla çıktığımız bu yolda bizlere bir aile olmanın mutluluğunu tekrar yaşatan tüm TED Malatya Koleji çalışanlarına Kick-Off Meeting 2018’e katılımları ve bizlere kattıkları için teşekkür ediyoruz.

Sayfa 1 / 299

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite