3 - 9 Aralık tarihleri arasında dünyada milyonlarca öğrencinin katıldığı “Hour Of Code” (Kodlama Saati) etkinliğine, 2.3.4. ve 5. sınıf öğrencilerimizle katıldık. Öğrencilerimiz, verilen kodlama görevlerini başarıyla tamamlayıp sertifikalarını almaya hak kazandılar. 

 

 

We attended the Hour of Code activity that millions of students are involved around the world with our 2.3.4. and 5th grade students between December 3 and 9. Our students were awarded the certificates after successfully completing the given coding tasks.

 

Türk Eğitim Derneği Burslu Öğrenciler Koordinatörlüğünün “Genç Meşale Gelişim Programı” adı altında2015-2016 Öğretim Yılından beri TEB (Tam Eğitim Burslu) öğrencilere, düzenlediği gelişim programının ilk etkinliği bu yıl Ankara Neva Palas Otel’de gerçekleşti.

TEB’li 18 öğrenci ve danışmanın katıldığı bu programa, okulumuzdan Aleyna SARIOĞLU isimli öğrencimiz ve bir öğretmen katıldı. Ankara’da program boyunca; TED Üniversitesinde alanında uzman ve başarılı öğretim üyelerinin öğrencilere yaptırdığı etkinlikler ile etkili sunum hazırlama ve etkili konuşma konularında sunumlar gerçekleştirdilerÖğrencilerinkişiselgelişimlerineveliderlikyönlerinekatkıdabulundular

 

 

The first event of the development program, which has been held since 2015-2016 Education year by Young TorchDevelopment Program of the Turkish Education Association Scholarship Students Coordinator, took place at Neva PalasHotel in Ankara this year.

 Our student Aleyna SARIOĞLU and a teacher attended the program which hosted 18 scholarship students and advisors as well. During the program in Ankara; At TED University, the studentsparticipated in the activities about the preparation of effective presentations and effective speakingwith the help ofthe experts and the successful lecturers in the field. They contributed to students' personal development and leadership.

 

İnönü Üniversitesi Sosyal ve Entelektüel Faaliyetler Topluluğu( İNÜSEFT) tarafından 3-6 Aralık tarihlerinde düzenlenen “Söz düşün ’ce kâğıda” temalı 2. Edebiyat Günlerine davet edilen okulumuz öğretmen ve öğrencileri İnönü Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonunda Türkiye’nin birbirinden değerli yazarları ile bir araya gelme fırsatı buldu.

4 Aralık 2018 Salı günü Türk edebiyatının değerli yazarlarından Müslüm filminin ve Şahsiyet adlı dizinin senaristi; Kayra ve Kinyas, Daha kitaplarının yazarı Hakan GÜNDAY'ın ve 6 Aralık 2018 Perşembe günü ise "Dünyayla Söyleşen Şair” olarak anılan Ataol BEHRAMOĞLU'nun edebi söyleşilerine katılıp soru cevap şeklinde edebiyat hakkında merak edilenlere yanıt bulduk. Bizi bu güzel sanatsal ve entelektüel etkinliğe davet eden ve Edebiyat Günleri düzenleyen İnönü Üniversitesi Sosyal ve Entelektüel Faaliyetler Topluluğu(İNÜSEFT) ekibine teşekkür eder, başarılı çalışmalar dileriz.

Our students and the teachers, who were invited to the 2nd Literature Days themed “Söz Düşün’ce Kağıda” that was held in 3-6 December by Inonu University Social and Intellectual Operations Group (İNÜSEFT), had the chance to see the precious authors in Turkey.

We found answers to the things we wonder about literature in the discussions with Kayra and Kinyas ,the scriptwriter of Müslüm and Şahsiyet and one of the most valuable writers of Turkish literature On Tuesday, December 4, 2018,  Hakan GÜNDAY, the author of Daha books and Ataol BEHRAMOĞLU, who was called as “The Poet Talking to the World” on Thursday, December 6, 2018. We would like to thank the Inonu University Social and Intellectual Activities Group (İNÜSEFT) team for organizing the Literature Days

6. sınıf ve 7.sınıf öğrencilerimiz sistemleri ve hücre bölünmelerini somut olarak öğrenirken organların yerini ve mitoz- mayoz bölünmelerini model üzerinde  gösterdiler. Kazanıma  uygun olarak hazırladıkları sistem modellerini sergileyen öğrencilerimizin, hazırladığı iskelet sistemi, sindirim sistemi, boşaltım sistemi, solunum sistemi gibi modeller, okulumuz öğrencileri tarafından beğeni ile izlendi. Emeği geçen Fen Bilimleri Zümre öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

Our 6th and 7th grade students demonstrated the systems and cell divisions as well as the location of the organs and mitosis and meiosis divisions. Our students, who exhibited the system models according to the objectives, were followed with appreciation with the works of the skeletal system, digestive system, excretory system, models such as the respiratory system. We would like to thank the teachers of the Science Department and our students.

Sayfa 1 / 337

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36