Çarşamba, 22 Kasım 2017 18:43

5.SINIFLARIMIZ BİTKİLERİNİ TANITTILAR

TED Malatya Koleji Özel Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri, "Canlıları tanıyalım" ünitesi kapsamında çiçekli bitki tanıtımları yaptılar. Ünite kapsamı gereği doğada var olan çeşitli bitki türlerini araştıran ortaokullu TED'liler, araştırma bilincine vararak bilgi dağarcıklarını genişlettiler. Bir hafta süren bu etkinlik ile kendi sunumlarını yapma fırsatı bulan öğrencilerimiz, aynı zamanda yaparak ve yaşayarak öğrenmenin önemini anlayarak bir topluluk önünde yaptıkları sunumları ile  özgüvenlerini de geliştirmiş oldular. 5. sınıf öğrencilerimiz, bu etkinlik ile aynı zamanda çeşitli saksı bitkilerinin ana vatanlarını ve familyalarını öğrenerek Fen Bilimlerinin zengin doğasını keşfetme imkanı buldular. Çalışmalarından dolayı öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 YGA; uluslararası bir sivil toplum örgütü olup 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eden bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları bensiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirip, hayata geçirirken; hayatın içinde geliştirir ve sosyal bilinçli liderler yetiştirirler.

 Bu özveri ve başarı dolu akademide milyonlarca gencin birlikte başarma ikliminde yer almaya hak kazanan Sıla DURMUŞ, Ayşe Dila GÜRSOY, Helin İdil ÖZDEMİR, Hilalcan ÇELİK, Yağmur KÜLEKÇİ ve Mümine Zülal MUKU adlı öğrencilerimize başarılar dileriz.

Pazartesi, 20 Kasım 2017 18:45

ÇOCUK AKLI DEME, ÇOCUK HAKLI

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, renkli etkinliklerle kutlandı. Kolejlilerimiz, ''Çocuk İçin Çal '' etkinliğiyle hazırladıkları parçaları çalıp söylediler. Çocuk gelin, sokak çalgıcısı, çocuk işçi kılığında pankart hazırlayarak tüm okulda farkındalık yaratıp seslerini duyuran Kolejliler, dünya üzerinde haksızlığa uğrayan sessiz çocukların sesi oldular. Bu duyarlı davranışlarından dolayı Kolejlilerimizi tebrik ediyoruz. 

 TED Malatya Koleji Ortaokulu  6. sınıf öğrencileri Fen Bilimleri öğretmenlerinin eşliğinde laboratuvarda uygulamalar yapmaya devam etmektedirler. Öğrencilerimiz, kan gruplarının laboratuvar ortamında nasıl belirlendiğini gözlemleyerek öğrendiler. Antijen, antikor, kan plazması gibi terimlerin anlamlarını öğrenerek kan gruplarını, hazır bulunan bir kan örneği ile tespit ettiler. Bu sayede öğrenciler; alanında uzman olan sınıf öğretmenlerinin teorik olarak verdiği bilgileri, “Yaparak ve yaşayarak öğrenme” ilkesi doğrultusunda aktif katılım metoduyla laboratuvarda  gözlemleme imkânı bularak daha kalıcı bir öğrenme sağlıyorlar.
 Bu bağlamda 6. sınıflarla dolaşım sistemi konusu kapsamında Fen Bilimleri öğretmeni ve okul hemşiresi eşliğinde yapılan nabız ve tansiyon ölçme faaliyetleri ile öğrenciler, kendi el becerilerini kullanarak akademik bilgilerine deneysel katkı sağladılar.
TED’liler; deney yapan, gözlemleyen, deney sonuçlarını yorumlayan ve yeteneklerini geliştiren öğrenciler  olarak eğitimlerini devam ettiriyorlar.

Sayfa 1 / 279

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite