•       Sans titre 1eco schools 640x480

   

   

   

  Eko Okullar Programı Nedir ?

  Eco-Schools Projesi ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir projedir. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Proje, okullarda ISO 14001/EMASüzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.

  Yerel düzeyde sürdürülebilir kalkınma sürecinin uygulanmasına yardımcı olmak üzere, öğrenciler okulun çevresel etkilerini azaltmak için uygulanan 7 adım‘da etkin rol almak için yönlendirilirler. Dolayısıyla Eco-Schools, sınıfta ders öğretmenin ötesine geçerek, toplumun diğer bölümlerinde de çevre duyarlılığının sağlanmasında rol almış olurlar.

  Devamını oku...

Kolejlilerden "Yenilenebilir Kaynakları İsraf Etme, Duyarlı Ol!" Mesajı

18 Aralık 2015 Eco Schools 0 yorum
Öğeyi Oyla
(0 oy)

TED Malatya Koleji, Eco Team üyesi öğrencilerimizin "Yenilenebilir Enerji Kaynakları" ile ilgili çalışmaları devam ediyor. Bu konuda farkındalık kazanan öğrencilerimiz, farkındalık kazandırmayı da hedefliyor. Bu amaçla 5. sınıf Eco Team üyesi öğrencilerimiz din kültürü ve ahlak bilgisi dersi kapsamında "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının İsrafı" konulu afişler hazırladılar. Hazırladıkları afişleri öğretmenleri ile birlikte Eco Schools panosuna asarak diğer arkadaşlarını da bu konuda duyarlı olmaya davet ettiler. Yenilenebilir enerji kaynakları israf etmeyerek daha yaşanılabilir bir dünya vurgusu yapan kolejlilerimizi duyarlılıklarından dolayı kutluyoruz.

Okunma 1658 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

 • Tel: +90 422 341 03 73
 • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ