•       Sans titre 1eco schools 640x480

   

   

   

  Eko Okullar Programı Nedir ?

  Eco-Schools Projesi ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir projedir. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Proje, okullarda ISO 14001/EMASüzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.

  Yerel düzeyde sürdürülebilir kalkınma sürecinin uygulanmasına yardımcı olmak üzere, öğrenciler okulun çevresel etkilerini azaltmak için uygulanan 7 adım‘da etkin rol almak için yönlendirilirler. Dolayısıyla Eco-Schools, sınıfta ders öğretmenin ötesine geçerek, toplumun diğer bölümlerinde de çevre duyarlılığının sağlanmasında rol almış olurlar.

  Devamını oku...

TED'liler Eco-Yakıt ile Buluştular

18 Nisan 2016 Eco Schools 0 yorum
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

     TED Malaya Koleji Ortaokulu öğrencilerinin Fen Bilgisi dersi bireysel proje sunumları devam ediyor. 5/A sınıfı öğrencilerinden Ecem Karaca ve Yağmur Kavuncuoğlu, biyo-diesel yakıt üreterek doğal yaşama katkıda bulundular. Atık yağların; etil alkol ve sodyum hidroksit ile buluşması ile oluşan ikili faz, bir gece dinlendikten sonra ayırma hunisi kullanılarak gliserin ve eco-yakıta dönüştürüldü. Deney, gözlem ve araştırma yöntemlerinin takip edildiği bu proje, ekonomiklik  adına büyük önem arz etmektedir.
     Yaşanılabilir bir dünya için, bilinçli TED öğrencileri üretmeye devam edecektir. Proje sahibi öğrencilerimizi ve Fen Bilgisi öğretmenimiz Zeynep Durmuş'a teşekkür ederiz.

Okunma 1677 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 18 Nisan 2016 10:35

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

 • Tel: +90 422 341 03 73
 • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ