•       Sans titre 1eco schools 640x480

   

   

   

  Eko Okullar Programı Nedir ?

  Eco-Schools Projesi ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir projedir. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Proje, okullarda ISO 14001/EMASüzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.

  Yerel düzeyde sürdürülebilir kalkınma sürecinin uygulanmasına yardımcı olmak üzere, öğrenciler okulun çevresel etkilerini azaltmak için uygulanan 7 adım‘da etkin rol almak için yönlendirilirler. Dolayısıyla Eco-Schools, sınıfta ders öğretmenin ötesine geçerek, toplumun diğer bölümlerinde de çevre duyarlılığının sağlanmasında rol almış olurlar.

  Devamını oku...

DENİZE ATMA, GERİ DÖNÜŞÜME AT!

Öğeyi Oyla
(0 oy)
TED Malatya Koleji Ana Sınıfı öğrencileri, "Eco-Schools" projeleri kapsamında geri dönüşüm temalı etkinlik gerçekleştirdi.
 
Deniz kirliliğine dikkat çekmek istenen etkinlikte, önce kartonlardan balık kaplumbağa gibi deniz canlıları yapıp mavi bir poşetle oluşturduğumuz denizimizin içine koyduk. Ardından karton kutu, plastik şişe, kirli kağıt, plastik kutu gibi geri dönüştürülebilecek atıklara mıknatıs takıldı ve denizimizin içine atıldı. Ucunda mıknatıs olan bir olta yardımıyla denizde bulunan atıklar öğrencilerimiz tarafından tek tek yakalanıp geri dönüşüm kutusuna atıldı.
 
Temiz bir dünya, temiz bir çevre bilinciyle yetişen öğrencilerimiz; bu küçük oyunlarıyla hem eğlendi hem bilinçlendiler. TED'li minikler her zaman çevreye duyarlı bir birey olacaklarının sözünü verdiler.
Okunma 780 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

 • Tel: +90 422 341 03 73
 • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ