Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Türkiye Eskrim Şampiyonası 17-18 Mart tarihlerinde Avanos/Nevşehir 'de düzenlendi. Okulumuz TED Malatya Koleji bu müsabakalara Yıldız Erkekler flöre, Yıldız Kızlar flöre ve Yıldız Kızlar epe branşlarında katılmışlardır. İlk defa katıldığımız Türkiye Şampiyonasında öğrencilerimiz çok iyi mücadele ederek büyük deneyim ve tecrübe kazanmışlardır. Sporcularımızdan Flöre branşında Ajlan DOĞAN 19. sırada Eskrim Şampiyonasını bitirerek başarı göstermiştir. Sporcularımız Malatya ilimizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi gösterdikleri gayret ve mücadelelerinden dolayı tebrik eder, başarılarının devamı dileriz.

   “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.” diyen Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde elde edilen Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde kara ve deniz savaşlarında şehit olan askerlerimizi saygıyla ve minnetle andık. 
   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programımızda
lisemizin tiyatro kulübü öğrencileri, öğretmenleri ve müzik öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro gösterimi ile tarihi sürecin önemi öğrencilerimize, velilerimize anlatıldı.
   Program öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşti. Program boyunca duygu dolu anlar yaşanırken o müthiş zafer bir kez daha hatırlandı.

  Bu yıl 49.su düzenlenen Ortaöğretim TÜBİTAK Proje Yarışmasının bölge dereceleri açıklandı. İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılan TÜBİTAK Bölge Sergisinde, Battalgazi ilçesinden tek derece alan okul, lisemiz olmuştur.
Lisemizin 16 proje ile başvurduğu TÜBİTAK’a 8 ilden 943 proje katıldı. TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışmasında sergilenmeye değer bulunan 100 proje arasından  iki projemiz “Bölge Sergisine” katılma hakkı elde etti.
   Kimya dalında Nermin Altın danışmanlığında Deniz Barış Karakurt adlı öğrencimizin hazırlamış olduğu “ Molekül Yerleştirme Yöntemi Kullanılarak Antidepresan Etkili Molekül Tasarımı” ile Biyoloji dalında Zeynep Durmuş danışmanlığındaki Sena BOZKURT adlı öğrencimizin hazırladığı “Vitex agnus- castus bitkisinin içeriğindeki Ethlylene Oxide Cyclic Hexamer savunması ile Malus Demestica üzerindeki Antifungal ( mantar önleyici) etkisini incelenmesi olan Hayıt Mücizeci” adlı proje bölge sergisine katılma hakkı elde etti. Biyoloji dalında Zeynep DURMUŞ danışmanlında Solmaz Sena BOZKURT adlı öğrencimizin hazırladığı proje Battalgazi ilçesinde tek derece alan proje olarak  bölge ikincisi olmuştur.

   TÜBİTAK Bölge İkincisi olan proje danışman öğretmenimize ve öğrencimize İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde Katılım Belgesi takdim edildi.

   Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

The district levels of the 49th Secondary School TÜBİTAK Project Contest were declared. In TÜBİTAK District Exhibition which was hosted by Inönü University, TED Malatya College Private High School is the only school getting the single degree in Battalgazi.

943 projects participated in TÜBİTAK from 8 cities. We, as TED Malatya College Private High School, took part in the project with the 16 projects. Our two projects among 100 projects deserved to participate in “The District Exhibition”

In Chemistry field, “The Anti-Depressant Molecule Design by Being Used The Method of Molecule Placement” prepared by our student Deniz Barış KARAKURT in Nermin Korkmaz’s counseling and in Biology field, the defend of Vitex agnus- castus which include Ethlylene Oxide Cyclic Hexamer and “Hayıt Mucizeci” which searches the effect of antifungal on Malus Demestice prepared by our student S.Sena BOZKURT in Zeynep Durmuş’s counselling deserved to attend “The Distrinct Exhibition”. Our student S.Sena Bozkurt with her Project in Zeynep Durmuş’s counselling gets the second best grade in Battalgazi. Certificate of Participation was presented to our student and our teacher in İnönü University Turgut Özal Congress and Culture Centre.

We congratulate our students and our teachers and wish them a continued success.

Malatya ili genelinde Battalgazi Belediyesi ve TED Malatya Koleji Özel İlkokulu iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen ve her yıl geleneksel olarak devamı yapılan Küçük Eller Büyük Fikirler/İlkokullar Arası Birinci İnovasyon Projeleri Yarışması'nın  ödül töreni gerçekleştirildi. Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın İsmet SARIGÜL katılımları ile bizleri onurlandırdılar. Projeler; jüri üyelerimiz İnönü Üniversitesi Mühendislik  Fakültesinden Sayın Prof.Dr. Salih MAMİŞ, İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Sayın Yard. Doç.Dr. Murat KÖSEOĞLU ve Battalgazi Belediyesi Projeler Biriminden Sayın Eda HOŞHAN  tarafından değerlendirilmiştir. Değerlendirme sonucunda:

Ece Selvi KAPIDERE; "Güneşte Serinleten Şapka" projesi ile 1.lik Ödülüne,

Aslıhan İNAN; "Suyu İkinci Kez Kullanıyoruz" projesi ile 2.lik ödülüne,

Ali İbrahim ULUTAŞ; "Çevre Gürültüsünün Elektrik Enerjisi Olarak Kullanılması" projesi ile 3.lük ödülüne layık görülmüştür.  

Ayrıca tören boyunca öğrencilerimizin heyecanları gözlerden kaçmadı. İlimizde bilime dikkat çekmek amacıyla düzenlediğimiz yarışmada emeği geçen tüm katılımcılara, velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Sayfa 1 / 305

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite