TED Malatya Koleji 2. sınıf öğrencileri, "Arama-Kurtarma" ekipleri tarafından verilen eğitim sonucunda İnönü Üniversitesi Sivil Savunma Uzmanı tarafından onaylı sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimiz, kendilerine verilen sorumluluktan gurur duyarken öğrendikleri bilgilerin kendilerine tüm yaşamları boyunca katkı sağlayacağını düşünüyoruz. 

  TED Malatya Kolejinin ana sınıfı öğrencileri, aile katılım etkinlikleri kapsamında ‘Kışa Merhaba’ faaliyetleri yaptılar. Etkinlik sırasında hem velilerimiz hem de öğrencilerimiz çok keyifli zaman geçirdiler. 

 

Pazartesi, 18 Aralık 2017 11:25

KENDİ SİRKEMİZİ YAPTIK...

TED'li öğrenciler cooking hobi saatinde eğlenerek öğrenmeye devam ediyor. Farklı yaş gruplarında bulunan Kolejliler bu kez de elma  sirkesi yapmayı öğrendiler. Karışımlarını 20 gün süre ile kontrol altında tutarak organik sirkelerini üretmiş olan cooking uzmanları, hem sorumluluk duygularını hem de ekonomik üreticilik yönlerini geliştirmiş oldular. Çalışmalarından dolayı öğrencilerimizı ve koordinatörlerine teşekkür eder başarılar dileriz.

Bilişim Teknolojileri dersinde akıllı cihaz tasarımı yapan öğrencilerimiz Arduino ve Breadboard ile kurdukları devreye, bilyeli sensör monte ederek jumper kabloların yardımıyla devre elemanlarını bağladılar. Oluşturulan devreyi S4A ile kodlayıp akıllı cihaz tasarımı aşamalarını sırasıyla tamamladılar. Bu aşamalardan sonra öğrencilerimiz bilyeli sensörden gelen verilere göre deprem olup olmadığını ölçen bir ‘Deprem Simülatörü’ yaptılar.  Bu akıllı tasarım sonunda öğrencilerimiz maker olmanın verdiği özgüvenin tadına vardılar.

Sayfa 1 / 287

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite