KOLEJLİLER GÜNEŞ FIRINI İLE TANIŞTILAR

23 Aralık 2015 Eco Schools 0 yorum
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bu yılki Eco Schools konumuz olan "yenilenebilir enerji kaynakları"nın her geçen gün farklı alanlarda değişimlere yol açtığını gözlemlemekteyiz. Bugün de öğrencilerimiz ile birlikte bu farklılıklardan bir tanesi olan "güneş fırını" ile tanıştık. İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç Dr. Hasan ARSLAN'a ait olan güneş fırınını görmek için Eco Team üyesi öğrencilerimizle küçük bir gezi düzenledik. Öğrencilerimiz için güneş fırınında kuru fasulye pişiren  Hasan ARSLAN, güneş fırınının nasıl çalıştığını anlatan küçük bir sunum yaptı. Güneş enerjisinin nasıl ısı enerjisine dönüştüğünden, güneş enejisi ile yiyeceklerin nasıl pişirildiğinden bahsetti. Fırının çalışma prensibini anlatan ARSLAN, soğuk kış günlerinde dahi Güneş olduğu taktirde 200-220 derece gibi yüksek bir sıcaklığın elde edilerek yiyeceklerin istenilen şekilde pişirilebileceğini uygulamalı olarak öğrencilerimize anlattı.

Daha sonra öğrencilerimizin sorularını cevaplayan ARSLAN fırının içinde pişmiş olan yemeği çıkararak okul yemekhanemizde öğrencilerimize sundu.

Bu sunumdan ve öğrendikleri yeni bilgilerden oldukça keyif alan öğrencilerimiz  konuğumuza memnuniyetlerini dile getirdiler. Bizleri kırmayıp gelen konuğumuz Hasan ARSLAN'a, bu etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Özge BİLEN'e, Fen Bilgisi Öğretmenimiz Zeynep DURMUŞ'a ve ilgilerinden dolayı sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Okunma 1719 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 23 Aralık 2015 11:56

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ