Kanada Öğrenci Değişim ve Çift Diploma Programı Semineri Yapıldı!

Öğeyi Oyla
(0 oy)

TED Kolejleri ve Kanada Eğitim Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirilen Kanada öğrenci değişim programının tanıtımı  lise öğrencilerimize yapıldı. TED Okullarına özel bir kontenjanı bulunan programda öğrencilerimiz lise eğitimlerine sene kaybı yaşamadan bir dönem ya da bir yıl Kanada’da devam edebilecekler. Öğrencilerimizin kişisel ve kültürel gelişimi açısından önemli olan bu programda aynı zamanda üniversite eğitimlerine Kanada’da devam etmek isteyen öğrencilerimiz hem Kanada’daki liseden hem de TED Kolejinden mezun olarak çift diploma elde etme imkanı bulacaklar. Elde ettikleri bu diploma ile hem Kanada’nın eğitim düzeyi en yüksek üniversitelerine sınavsız geçiş hakkı hem de Türkiye’deki en saygın üniversitelere rahatlıkla başvurma hakkı kazanacaklar.

Uluslararası geçerliliği olan PLEP sınavı ile seçilecek olan öğrencilerimiz, yabancı dil seviyelerini uluslararası standartlarda kanıtlamış olacaklar.

Anlaşmalı olduğumuz Kanada’nın Nova Scotia eyaletinde öğrencilerimiz İngilizcelerinin yanı sıra Fransızca öğrenme imkanı da elde edecekler.

Her seviyedeki öğrencimizin isteğine uygun imkanlar sunan bu değişim programı öğrencilerimizin yurtdışına açılmaları konusunda büyük önem taşımaktadır. Yoğun ilgi gören öğrenci seminerimizin ardından programa katılmak isteyen öğrencilerimizin velilerine tanıtım semineri yapıldı.

Okunma 849 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ