10. Sınıf Öğrencilerimizin ANKARA Üniversiteler Gezisi

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Okulumuz tarafından 10. sınıf öğrencilerine yönelik, mesleki rehberlik kapsamında; öğrencilerimize üniversite ve bölümleri tanıması, üniversite sınavına hazırlık sürecinde öğrencilerimizin motivasyonlarının arttırılması ve meslek seçimlerine katkı sağlaması amacıyla Ankara’daki belirli üniversitelere gezi düzenlenmiştir.   Düzenlenen üniversite gezisi kapsamında GAZİ, BAŞKENT, ANKARA BİLKENT, ODTÜ, HACETTEPE ve TED Üniversiteleri ziyaret edilmiştir.

Üniversitelerde kampüs turu yapıldıktan sonra bilgilendirme sunumu yapıldı ve üniversitelerin fakülteleri gezildi ve öğrenciler üniversite ile ilgili merak ettikleri soruları sordular. Üniversitelerden sonra TED Üniversitesine geçilerek bilgilendirme sunumundan sonra öğrencilerimiz TED Üniversitesi kampüsünü gezdiler. Üniversitesi’nin Sıhhiye Kampüslerde bulunan Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mühendislik Fakülteleri de ziyaret edilerek gezi sonlandırıldı. Daha sonra Anıtkabir’e geçilerek okulumuz adına Ata’nın huzuruna mozoleye çelenk bırakıldı.

 

Öğrencilerimize yeni motivasyonlarıyla birlikte başarılar diler, başta PDR Birimimiz olmak üzere gezide öğrencilerimize eşlik eden öğretmenlerimize ve üniversitelerde mesleki hayatlarına hazırlıkta ilk adımlarını atan gurur kaynağımız lisemizden mezun olan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Okunma 672 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ