21 Kasım 2017 In Lise Haberler 0 yorum

 YGA; uluslararası bir sivil toplum örgütü olup 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eden bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları bensiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirip, hayata geçirirken; hayatın içinde geliştirir ve sosyal bilinçli liderler yetiştirirler.

 Bu özveri ve başarı dolu akademide milyonlarca gencin birlikte başarma ikliminde yer almaya hak kazanan Sıla DURMUŞ, Ayşe Dila GÜRSOY, Helin İdil ÖZDEMİR, Hilalcan ÇELİK, Yağmur KÜLEKÇİ ve Mümine Zülal MUKU adlı öğrencilerimize başarılar dileriz.

20 Kasım 2017 In Ortaokul 0 yorum

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, renkli etkinliklerle kutlandı. Kolejlilerimiz, ''Çocuk İçin Çal '' etkinliğiyle hazırladıkları parçaları çalıp söylediler. Çocuk gelin, sokak çalgıcısı, çocuk işçi kılığında pankart hazırlayarak tüm okulda farkındalık yaratıp seslerini duyuran Kolejliler, dünya üzerinde haksızlığa uğrayan sessiz çocukların sesi oldular. Bu duyarlı davranışlarından dolayı Kolejlilerimizi tebrik ediyoruz. 

19 Kasım 2017 In Ortaokul 0 yorum

 TED Malatya Koleji Ortaokulu  6. sınıf öğrencileri Fen Bilimleri öğretmenlerinin eşliğinde laboratuvarda uygulamalar yapmaya devam etmektedirler. Öğrencilerimiz, kan gruplarının laboratuvar ortamında nasıl belirlendiğini gözlemleyerek öğrendiler. Antijen, antikor, kan plazması gibi terimlerin anlamlarını öğrenerek kan gruplarını, hazır bulunan bir kan örneği ile tespit ettiler. Bu sayede öğrenciler; alanında uzman olan sınıf öğretmenlerinin teorik olarak verdiği bilgileri, “Yaparak ve yaşayarak öğrenme” ilkesi doğrultusunda aktif katılım metoduyla laboratuvarda  gözlemleme imkânı bularak daha kalıcı bir öğrenme sağlıyorlar.
 Bu bağlamda 6. sınıflarla dolaşım sistemi konusu kapsamında Fen Bilimleri öğretmeni ve okul hemşiresi eşliğinde yapılan nabız ve tansiyon ölçme faaliyetleri ile öğrenciler, kendi el becerilerini kullanarak akademik bilgilerine deneysel katkı sağladılar.
TED’liler; deney yapan, gözlemleyen, deney sonuçlarını yorumlayan ve yeteneklerini geliştiren öğrenciler  olarak eğitimlerini devam ettiriyorlar.

18 Kasım 2017 In İlkokul 0 yorum

Ted Malatya Koleji olarak okulumuzda her ay farklı bir müzik türünü ve sanatçısını tanıyoruz. Kasım ayı boyunca Elvis Presley ve Rock’n Roll müzik için farkındalık oluşturuyoruz. İlk olarak okul zilini Elvis Presley parçası yaparak enerji dolu bir ay geçirmekteyiz. Beden Eğitimi ve Müzik zümresinin ortak bir çalışması olarak Rock’n Roll günleri adı altında öğrencilerimizle enerji dolu bir hafta geçiriyoruz. 

Sayfa 1 / 278

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ