19 Şubat 2018 In Kurumsal Haberler 0 yorum

Artık gelenekselleştirdiğimiz Kick-Off Meeting toplantılarının 3’üncüsünü bugün okulumuz Dr. Erman ILICAK Konferans Salonu’nda gerçekleştirdik. Tüm TED Malatya çalışanlarının katıldığı toplantı, okulumuz Kurucu Temsilcisi Sayın Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ’in açılış konuşması ile başladı. İlköğretim Kurum Müdürümüz Celal TÜRKER’in ve Lise Müdürümüz İsmail ÖZÇELİK, konuşmalarında; TED Malatya Kolejinin mevcut öğrenci, öğretmen durumlarından, akademik ve sosyal başarılarından ve gelecek yılların hedeflerinden bahsettiler. Ardından sırasıyla ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise birimlerimizin zümre ve koordinatör başkanları kendi zümre ve koordinatörlükleriyle ilgili bilgiler verip gelecek hedeflerini belirten sunumlarını yaptılar. Verimli şekilde geçen toplantımızın ardından gelenekselleşen pasta kesimi gerçekleştirildi. “Birlikte daha güçlüyüz” parolasıyla çıktığımız bu yolda bizlere bir aile olmanın mutluluğunu tekrar yaşatan tüm TED Malatya Koleji çalışanlarına Kick-Off Meeting 2018’e katılımları ve bizlere kattıkları için teşekkür ediyoruz.

17 Şubat 2018 In Kurumsal Haberler 0 yorum

Türk Eğitim Derneği Genel Merkezinden Okulumuzu ziyarete gelen Ölçme ve Değerlendirme Koordinatörü Sayın Çiğdem TUNCER, Eğitim Uzmanı Sayın Tolga SEMEN ve Eğitim Uzmanı Sayın Sevda KORKMAZ tarafından, okulumuz öğretmenlerine seminer ve eğitim verildi. İki gün sürecek olan seminerin ilk günü olan bugün, öğrenci başarısının değerlendirilmesi, derslerin özelliklerine göre yazılı ve uygulamalı sınavların özellikleri, ödev veya projelerden alınan notların analizi konuları özellikle gündemdeydi. TED Okulları olarak eğitim-öğretimin temel parçası olan ölçme ve değerlendirme sistemlerini oldukça önemseyerek öğrencinin başarısını belirlemek amacıyla hazırlanan ölçme araçlarında, sadece bilginin ölçülmesine değil; yorumlayabilme, uygulama, analiz-sentez ve değerlendirme düzeyinde edindikleri davranışların da ölçülmesine ağırlık vermekteyiz. 

15 Şubat 2018 In Lise Haberler 0 yorum

   TED Ankara Koleji tarafından TED Okulları Liselerarası III. Oğuz Atay Öykü Yarışması düzenlendi. TED mezunu olan Oğuz ATAY’ın öğrencilerimiz tarafından tanınmasını ve okunmasını sağlamak, geleceğin yazarlarının yetişmesine destek olmak amacıyla düzenlenen söz konusu yarışmada sonuçlar açıklandı.
   TED Ankara’nın yetiştirdiği büyük değerlerden olan, 1951 mezunumuz yazar Oğuz ATAY’ın anısına gerçekleştirilen yarışmaya, TED Okullarından birçok öğrenci katıldı.
   Yarışmaya katılan Helin KARABULUT, Helin İdil ÖZDEMİR ve Benay ARICAN isimli öğrencilerimize katılım belgeleri ile Oğuz ATAY’ın “ Bir Bilim Adamının Romanı” adlı eseri törende verilmiştir. Katkılarından dolayı Türk Dili ve Edebiyatı Zümresine ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

14 Şubat 2018 In Ortaokul 0 yorum

Malatya Gençlik Spor İl Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu okullar arası yıldız erkekler ve yıldız kızlar eskrim müsabakaları yapıldı. Müsabakalar sonucunda epe, flöre ve kılıç branşlarında 5 sporcumuz Malatya il şampiyonu olmuştur. Şampiyon olan sporcularımız; 15-16 Mart tarihlerinde Nevşehir’de düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasında, okulumuz TED Malatya Kolejini ve Malatya ilini temsil edeceklerdir.

Dereceye giren sporcularımız;

Yıldız Kızlar Flöre branşında Malatya şampiyonu:

Ajlan DOĞAN; 7-B Sınıfı

Yıldız Erkekler Flöre branşında Malatya şampiyonu:

Ali Ata ASLAN; 7-A Sınıfı

Yıldız Kızlar Epe branşında Malatya şampiyonu:

Elif Naz KOÇ; 7-B Sınıfı

Yıldız Erkekler Epe branşında Malatya şampiyonu:

Tolga ÖZGÜL;  7-B Sınıfı

Yıldız Erkekler Kılıç branşında Malatya 3’üncüsü olan sporcumuz:

Alp Kaan GÜVEN; 7-C Sınıfı

Yıldız Kızlar Kılıç branşındaki başarımız:

Verda Naz BAYRAKÇI; 18 sporcu arasından 10. olmuştur.

Dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik eder, Türkiye eskrim şampiyonasında başarılar dileriz.

Sayfa 1 / 298

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ