Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.
Bu sayfayı yazdır

Ulu Önder ATATÜRK’ün Ebediyete İntikalinin 80. Yılını Özlem ve Saygıyla Andık "We Remembered Our Spectecular Leader ATATÜRK With Great Respect On The 80TH Years Of His Passing Away"

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Milletimizi benliğine ve egemenliğine kavuşturarak demokratik bir düzen içinde çağdaşlaştıran, Türk milletini, medeni cihanda lâyık olduğu mevkiye çıkaran, eşsiz yetenekleriyle tarihe unutulmaz bir insan olarak geçen, büyük asker, büyük devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikalinin 80.yıl dönümünde saygıyla anmak için toplandık.

“10 Kasım Atatürk’ü Anma” törenimiz, il genelinde verilen siren sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Okulumuz konferans salonunda düzenlenen “Atatürk’ü Anma ve Anlama” adlı programımız izleyenlerin büyük beğenisini topladı. 11. sınıf öğrencimizin günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Türk ulusuna özgürlüğü bağışlayan büyük önderi yitirmemizin üzerinden uzun yıllar geçti. Hepimiz seni çok özlüyoruz. Bizlere düşen seni yaşatmak, ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu her an her yerde vurgulamak, bu ilkeleri uygulamak. Her ne koşulda olursa olsun Atatürk’ün yolundan ayrılmamak, çok çalışmaktır. “Atam izindeyiz’’ demektir! Hayata veda edişinin 80. Yılında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle ve şükranla anıyoruz.” sözleri dikkat çekip Ulu Önder’e olan bağlılığımızı bir kez daha hatırlatıp bu bağın daha da güçlenmesine vesile olmuştur. Konuşmaların ardından programımız; şiirler, oratoryo ve okulumuzun müzik öğretmeni eşliğinde hazırlanan Gazi Mustafa Kemal´in sevdiği şarkıların seslendirmesi, Ulu Önder’e olan sevginin bir göstergesi olan toplu sesleniş ve okulun tüm öğrencilerin fotoğraflarının bir araya getirilmesiyle oluşan Atatürk mozaiği ile son buldu. Programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

We gathered together to commemorate the the 80th anniversary of Atatürk who accomplished the sustainability of sovereignty and modernized our Nation in a democratic order. On top of that he established Turkish Republic on the unshakable foundations, he encouraged a whole nation to struggle to reinforce it every day and he was able to rewrite the history thanks to his the unique talents of being an unforgettable person, great soldier, big state man and founder of the Republic of Turkey.

Our ceremony “10th November the Commemoration of Atatürk” started with standing in silence with the sirens that is given throughout the country and the singing of our national anthem.

Our program “Remembering and Understanding Atatürk” that was held in the conference hall of the school got massive recognition from the audience in the hall. In the speech that told us the meaning and the significance of the day spoken by our 11th grade student; it is said “There have been many years since we lost our great leat leader who granted freedom to our nation. All of us miss him a lot. It is our duty to make you live in our memories and show that we are dedicated to your principles all the time. It is our duty to say ‘My founding father, we are following your footsteps.’ In the 80th year of his passing away we commemorate him with yearning and thankfulness.” With these words, we reminded ourselves how committed we are to our founding father. After the speech, the program continued with poetry reading, an oratorio, singing of Mustafa Kemal’s favorite songs prepared by our music teacher, as an indicator of social love to our founding father the gathered call, and finally a photo collage comprising of the pictures of the students and making the picture of Atatürk. We thank all of the teachers and the students who worked hard during the preparations of the program.

Okunma 281 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 12 Kasım 2018 17:32